Компаніївка
Переглядів: 636

ІНФОРМАЦІЯ

 

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області повідомляє про повноваження Дежпродспоживслужби при здійсненні заходів державного нагляду у сфері захисту прав споживачів в частині інформації про продукцію згідно із законодавством про мови.

Закон України «Про захист прав споживачів» регулює відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлює права споживачів, а також визначає механізм їх захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів.

Статтею 15 Закону України «Про захист прав споживачів» визначено право споживача на інформацію про продукцію.

Згідно з частиною другою статті 15 цього ж Закону інформація про продукцію доводиться до відома споживачів виробником (виконавцем, продавцем) у супровідній документації, що додається до продукції, на етикетці, а також у маркуванні чи іншим способом (у доступній наочній формі), прийнятим для окремих видів продукції або в окремих сферах обслуговування. Зазначена інформація споживачеві повинна надаватися згідно з законодавством про мови.

Звертаємо увагу, що відповідно до частини першої статті І Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» єдиною державною (офіційною) мовою  в Україні є українська мова.

Закон про мови регулює функціонування і застосування української мови як державної у сферах суспільного життя, визначених цим Законом, на всій території України.

Згідно із статтею 30 Закону про мови, яка набрала чинності 16.01.2021 року, мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова. Підприємства, установи та організації всіх форм власності, фізичні особи-підприємства, інші суб’єкти господарювання, що обслуговують споживачів (крім випадків, встановлених частиною третьою цієї статті), здійснюють обслуговування та надають інформацію про товари (послуги), у тому числі через інтернет – магазини та інтернет - каталоги, державною мовою. Інформація державною мовою може дублюватися іншими мовами.

Продукція, яка підпадає під дію Технічних регламентів з питань державного ринкового нагляду, у яких містяться вимоги до виробників, уповноважених осіб та імпортерів, повинна супроводжуватися товарно-супровідною та технічною інформацією, складеною виключно державною мовою. Також вказані суб’єкти господарювання повинні зазначати своє найменування та юридичну поштову адресу державною мовою.

Розповсюджувачі нехарчової продукції зобов’язані перед наданням продукції на ринку перевіряти наявність знака відповідності Технічним регламентам, необхідних документів, інструкцій з експлуатації та інформацію щодо безпечності, які складені згідно з вимогами закону про порядок застосування мов, та виконання виробником, уповноваженою особою та імпортером вищезазначених вимог.

Невиконання вимог Закону про мову та Технічних регламентів з питань державного ринкового нагляду є порушенням, яке потребує виправлення. Якщо порушення не усуваються, то до суб’єктів господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафів.