Компаніївка
Переглядів: 392

ЗВІТ старости Полтавського старостинського округу Іванової Тетяни Сергіївни


за період з 16 грудня 2020 року по серпень 2023 рік

Керуючись Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» актами Президента України, кабінету Міністрів України, Положення про старосту та іншими нормативно - правовими документами, що визначають порядок його діяльності та взаємовідносини з Компаніївською громадою, за посадою, та як член виконавчого комітету Компаніївської селищної ради, представляю інтереси жителів сіл Полтавка, Долинівка, Вербове. Виконувала доручення селищного голови та інші обов’язки визначені законодавством України в межах своїх повноважень.
Я, Іванова Тетяна Сергіївна, звітую про роботу на посаді старости Полтавського старостинського округу Компаніївської селищної ради за період з 16 грудня 2020 року по 21 квітня 2023 року, період який був насичений важливими подіями, як місцевого так і усієї України.
На початку свого звіту хочу довести до вашого відома коротку характеристику території Полтавського старостинського округу (далі старостат).
До території старостату входять три населених пункти: с Полтавка, с.Долинівка, с.Вербове. Площа яких складає 239,83 га. Із них: с. Полтавка-141,7 га, с.Долинівка-52,33 га, с.Вербове-45,8 га.
Загальна площа земель складає 5559,1 га із них 5086,2275 га займають сільськогосподарські землі, або 91,5 % займають сільськогосподарські землі, що свідчить про високий рівень сільськогосподарського освоєння земель. В структурі сільгоспугідь рілля складає - 4608,6488 га, багаторічні насадження - 10,5595 га, пасовища - 467 га. Земель державної власності - 31,10 га, землі комунальної власності – 892,8390 га, земель приватної власності 4635,1606 га.
На території сільської ради станом на 1 січня 2023 року загальна кількість 658 громадян що становить 4,62 % від населення Компаніївської селищної ради.
Загальна кількість домоволодінь по старостату – 346; в них – жителі які проживають постійно – 418.
А в розрізі населених пунктів, населення та домоволодіння становлять:
с. Полтавка – 548 чол., 267 домоволодінь, із них: 255 – постійних, 12 – зруйновані.
По с. Долинівка – 105 чоловік; 54 домоволодінь, із них: 38 – постійних, 16 – дачі та пусті.
По с. Вербове – 22 чоловік; 25 домоволодінь, із них: 9 – постійних, 16 – дачі, пусті та зруйновані.

Із загальної кількості населення:

Загальне населення – 658 чол.;
- працездатне населення становить – 344 чол.,
- непрацездатне населення становить – 187 чол.,
- пенсіонерів – 129, з них чоловіків - 52 та жінок – 77;
- дітей від 0 до 18 років -127;
- дошкільного віку – 37;
- шкільного віку – 90;
- внутрішньо переміщені особи (ВПО) - прибуло 93 з низ дітей - 30
- ВПО, які залишились проживати -11, з них дітей -6 ;
- вибуло – 76 з них дітей – 24;
- проживає – 17 із них 6 дітей;
- діти війни – 31;
- багатодітних сімей – 10;
- діти з багатодітних сімей - 41;
- неповних сімей –154
- діти з неповних сімей – 22;
- сім’ї СЖО – 2;
- діти СЖО – 11;
- інваліди – 13 осіб, із них 4 дитини ;
- люди з обмеженими можливостями – 20;
- одинокі - 34 жителя, з них обслуговують соціальним працівником – 10 осіб.
На території старостату протягом звітних років:
- народилось – з грудня 2020 року по серпень 2023 року – 9 дітей.
- померло протягом з грудня 2020 року по травень 2023 року - 35 громадян.
Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.
На території основними землекористувачами є сільськогосподарське підприємство ТОВ «Полтавське» - у користуванні якого перебуває 928,6813 га, фермерські господарства: ФГ «Церера - Полтавка» - 335,47 га; ФГ «Полтавка – АГРО – 160,0889 га; ФГ «Швидкий Г.Б.» - 102,ФГ «Долинівка» - 78,6097 га; ФГ «Малуш О.І.» - 65,8379 га, ФГ «Романове» - 65, 1038 га; ФГ «Кучугурний А.П.» – 38,81 га; ФГ «Компаніївський Агролан» - 29,9999 га; ФГ « Фаворит – Агро» - 24,0556 га; СФГ Качинський Микола Павлович - 13,4684 га; ФГ Кашуба В.Г. – 13,10 га; ФГ Болюк В’ячеслав Анатолійович - 7,0157 га; СФГ Мороз Сергій Валентинович - 6,0000 га, ФОП Шапка Анатолій Михайлович – 135,7356 га, ФОП Галишин Олександр Миколайович – 73,9093 га; ФОП Коваленко Олександр Володимирович – 68,2229 га. одноосібників 205 чол. – 1425,0956 га землі для ведення особисто селянського господарства -553,7925 га.
На території розташований Долинівсько-Покровський ландшафтний заказник площею - 31,1 га та урочище «Розлитий камінь».
По території старостату протікають ріки Сугоклей і Комишуватка.
На території старостинського округу за межами с. Долинівка знаходяться родовища корисних копалин, не працюючий кар’єр «Гранум – Альфа» в межах с. Полтавка та розташована вишка мобільного зв‘язку ТОВ «Астеліт» (лайф) та встановлене покриття Прат Київстар.
На території функціонують: КЗ Полтавський ліцей, де навчається - 82 дитини, для підвезення дітей до ліцею курсує шкільний автобус є сховище на час тривог. КДЗ « Капітошка » на дві групи до 35 дітей, Полтавський СБК на 450 місць, Полтавська сільська бібліотека філія з фондом 9,418 книг, виїзне поштове відділення, два продуктових магазини, господарчий магазин, дитячий майданчик та стадіон.
Я, як староста та член виконавчого комітету, беру участь у засіданнях сесій та виконавчого комітету, виконую доручення селищної ради та виконавчого комітету, розпорядження селищного голови, інформую про стан виконання доручень. Протягом років веду облік звернень громадян. Прийом громадян проводжу по місцю роботи в приміщені старостату, за місце проживання жителів сіл в межах робочого часу та позаробочий час та постійно в телефонному режимі. Здійснюю моніторинг стану дотримання їхніх прав і законних інтересів у сфері соціального захисту, культури, освіти, фізичної культури та спорту, житлово – комунального господарства, реалізацію ними права на працю та медичну допомогу.
Протягом звітного періоду було видано довідок 1166 різного характеру. Жителі звертались на оформлення субсидії на пічне опалення та скраплений газ, адресної одноразової матеріальної допомоги, оформлення одноразової допомоги, допомоги при народженні, по догляду за людьми похилого віку, по втраті годувальника. про склад сім’ї – 332, довідок про наявність земельних ділянок – 104, характеристик - 34, довідок про місце проживання - 126, актів обстежень матеріально побутових умов проживання – 26, виписок з погосподарських книг – 46, та інші - 498. До 01.04.2021 року проводилась реєстрація, зняття з місця проживання громадян та видача довідок Ф- 13 .
Здійснюється та ведеться облік пасік на території старостату, облік поховань та перепоховань померлих громадян, облік ведення та зберігання погосподарських книг та зберігання архіву, ведення військового обліку, облік та ведення ветеранської організації, ведення обліку та передавання показників лічильників комунальної власності, контроль щодо прибувших та проживаючих переселенців .
Протягом ведення військового стану в Україні здійснюється оповіщення військовозобов’язаних, ведеться облік учасників АТО та бойових дій.
Ведеться облік пільгових категорій сімей, сімей ВПО, які проживають на території старостинського округу.
Добре налагоджена робота з оформлення пакетів документів на отримання різних видів соціальної допомоги громадянам старостату - одиноким матерям, багатодітним родинам, малозабезпеченим сім’ям, дітям війни, одиноким престарілим, на допомогу по догляду за дітьми до 3-х років, допомогу на народження, компенсаційні виплати на тверде паливо та скраплений газ, передбачені Законами України .
Здійснюється контроль за своєчасною сплатою податків отриманих від прибутку фізичних осіб та земельного податку, проводиться роз’яснювальна робота щодо своєчасної сплати погашення боргів. Не допускаю на території старостинського округу дій чи бездіяльності, які можуть зашкодити інтересам територіальної громади та держави. Дотримуюсь правил службової етики встановленими законодавчими актами України актами селищної ради, Правилами внутрішнього розпорядку. У моїй роботі мені допомагає діловод Світлана Ноженко та спеціаліст - землевпорядник Світлана Тимошенко.
Війна проти агресора внесла свої корективи в план розвитку нашого старостату тому багато запланованого не можливо реалізувати.
Але жителі сіл беруть активну участь і в такі складні часи. Ми не зупинялись, проводили благодійні концерти, волонтерим, допомагали один одному, проводили благоустрій, впорядкували місця загального користування, розчищали та прибирали кладовища, прибирали пам’ятні місця. Дотримувались порядку та вчились бути більш згуртованими. З перших днів вторгнення в березні була створена самооборона з чоловіків старостату для контролю та дотримання комендантської години. Створена група волонтерів «Шалені Бджілки». Кожного дня в період військового стану, проводили збори продуктів і інших речей, які необхідні були для на наших Захисників України та через волонтерів на благодійників доставляли. Здійснювались добровільні збори коштів землекористувачів для ЗСУ. Були придбані автомобілі для ЗСУ. Отримували та роздавали гуманітарну допомогу громадянам з числа ВПО, які проживали на території старостату.
За звітний період на території Полтавського старостинського округу організовані проведенні такі роботи:
- проведений частковий ремонт башні Рожновського, що біля Полтавського ліцею та встановлені водні лічильники за підтримки та кошти бюджету селищної ради;
- провели заміну глибоководних насосів в скважинах, проводили поточні ремонти водогону по вул.. Гагаріна, вул.. Шевченка та вул.. Черкаська за підтримки селищної ради, комунальних підприємств, та не байдужих жителів;
- провели часткову заміну шиферного покриття на Полтавському БК за підримки селищного голови та не байдужих жителів старостату;
- підтримували задовільний стан доріг, проводили 2 підсипання та чотири грейдерування дороги с. Полтавка – Долинівка, за підтримки Компаніївської селищної ради, «Асоціації місцевих доріг», ТОВ, ФГ та одноосібників старостинського округу, ямковий ремонт по вул. Центральній за рахунок коштів землекористувачів, часткове підсипання та грейдерування дороги с. Полтавка, вул.. Маяковського, підсипання та грейдерування дороги до кладовища с. Полтавка, грейдерування дороги до колишнього ПТФ;
- півдримувався задовільний стан на території населених пунктів, проводились посезонні заходи трави, вирубки сухих дерев, чагарників, створення клумб для квітів, та озеленення в місцях відпочинку, заготівля дров для опалювання приміщення старостату;
- проводили косметичні роботи біля пам’ятнику «Загиблого Воїна»с. Долинівка, та пам’ятника в с. Полтавка, проводили ремонтні роботи на тумбі постаменту, покрасили тумбу та огорожу,розчищали порості та сухі чагарники;
- за ініціативи Компаніївської селищної ради проведений кабельний інтернет «Фрі лайн» та Айті – Інвест, що дало змогу старостату, СБК, Бібліотеці філії, КЗ Полтавському ліцею, КЗ «Капітошка» та Полтавському Фапу безкоштовно користуватись інтернетом;
- на дитячому майданчику біля старостату встановлено другу лавку, облаштували квітники, встановили два сміттєві баки, висаджена з дерев «Алея Слави міст героїв»;
- проводили посезонний обкіс узбіч доріг, майданчиків за підтримки селищної ради, ТОВ, ФГ та жителів сіл;
- проводили підгортання сміттєзвалища за підтримки та кошти селищної ради та кошти землекористувачів старостату;
- силами жителів, за підтримки ТОВ « Полтавське» та ФГ «Церера – Полтавка», ФГ «Романове», «Полтавка – АГРО» та землекористувачів постійно проводились суботники, щодо розчищення дерев, покосу кладовищ, вивезення застарілого сміття за підтримки селищної ради завозили пісок;
- за підтримки Компаніївської селищної ради протягом 2021- 2023 рр. розроблена та затверджена технічна документації щодо встановлення меж діючого кладовища в межах с. Полтавка;
- розроблена карта – схема місця поховань померлих громадян села Полтавка, здійснюється контроль поховань;
- привели до відповідних норм території біля діючих скважин, замінили замки на щитках;
- встановлене водяне опалення в приміщенні старостату, проведений косметичний ремонт в кабінетах та коридорах, замінили дах на коридорі, покрасили бетонну огорожу, облаштували клумби для квітів, висадили вічнозелені рослини, частково розчистили аварійні дерева, провели косметичний ремонт фасаду старостату, проведене прибирання в господарчих приміщеннях, встановили пластикове вікно та пластикові двері в котельні за підтримки селищної ради та жителів, збудували вбиральню,встановили стоянку для велосипедів, та лавку для сидіння;
- постійно здійснюється вивіз сміття від старостинського округу, Полтавського БК, Полтавської БФ, дитячого садочку, проводиться робота що використання земель комунальної власності з власниками будинків;
- двічі проводили косметичний ремонти стели «Наталка - Полтавка» біля в’їзду в село;
- проведене обстеження аварійних дерев на території сіл, силами жителів їх ліквідовано та використано для їх власного користування;
- проводили Кубок Вернигори, гуляння Івана – Купала, святкували 95 - річницю с. Полтавка, проводили Благодійний концерт на підтримку ЗСУ,так спортивний захід згуртування та благодійний турнір «Енергія громади» з волейболу в підтримку ЗСУ
- в приміщенні старостату створений та облаштований Пункт Незламності за підтримки селищної ради та жителів;
- на просторах фейсбуку створили сторінку Полтавського старостинського округу;
- проводили заходи для діток та молоді, працівник культури та бібліотекар постійно проводять інформаційні патріотичні онлайн заходи та зустрічі, проводили зустрічі до Міжнародного Дня захисту дітей,за підтримки землекористувачів роздавали солодощі та фрукти;
- в Полтавському БК та в приміщенні старостинського округу постійно діє центр надання гуманітарної допомоги, від початку і по сьогоднішній день проводимо збір усіх необхідних речей та продуктів на підтримку ЗСУ та ВПО;
- створена волонтерська група «Шалені Бджілки» для підтримки ЗСУ та людей , які постраждали за період війни;
- проводились різні організаційні роботи щодо поселення громадян з числа ВПО, проводили прибирання будинків та забезпечення усім необхідним для проживання, надавались допомоги різного характеру, організовували та доставляли гуманітарну допомогу переселенцям;
- за підтримки землекористувачів Полтавського старостату на фронт було відправлено три автомобіля ;
- проводили чистку діючого колодязя, та проведений водопровід до дитячого садочку, за кошти селищної ради,
- біля одної скважин встановлений автоматизований частотник для насоса за підтримки та кошти селищної ради;
- за підтримки селищної ради виготовлена та затверджена проектна документація щодо інвентаризації та встановлення меж на функціонуючий стадіон та дитячий майданчик.

З метою покращення умов життя та побуту населення Полтавського старостинського округу заплановано реалізацію наступних питань:
- встановлення Хреста при в’їзді с. Полтавка ;
- встановлення сміттєвих баків для сортування сміття біля будівель комунальної власності,з централізованим вивезенням на офіційне сміттєзвалище;
- ремонт водогонів та залучення нових водокористувачів по вул.. Центральна та вул.. Садова с. Полтавка.
- розчищення порослі на кладовищі та встановити огорожу на діючому кладовищі с. Полтавка
- виготовлення технічної документації щодо встановлення меж діючих кладовищ в с. Долинівка, с. Вербове та колишніх сіл Раслове та Семикосівка;
- розроблення технічної документації під комунальною будівлею старостату;
- участь в інвестиційних проектах громади та інших проектах;
- проведення ямкових ремонтів доріг в межах с. Полтавка, частково вул.. Гагаріна, Шевченка, частина Центральної;
- створення арт - об’єкту в українському стилі на будівлі Полтавського СБК;
- облаштування колодязів громадського користування;
- створення паркової зони при в’їзді в с. Полтавка (висадження багаторічних дерев), та інші заходи за ініціативи жителів.


Наприкінці звіту хочу висловити слова вдячності нашим захисникам, нашим сміливим воїнам, що з перших днів вторгнення стали на захист нашої України, усім жителям старостинського округу за порозуміння, згуртованість та підтримку. Полтавський старостинських округ вдячний селищному голові, депутатському корпусу, усім відділам селищної ради за підтримку в роботі старостату.
Дякую усім хто завжди поруч, хто хоче щоб життя українців стало ще краще, щоб наша громада процвітала, а ми усі в одну мить прокинулись з довгоочікуваним словом ПЕРЕМОГА! УСІМ МИРНОГО НЕБА!
СЛАВА УКРАЇНІ!