ПОЛОЖЕННЯ про топонімічну комісію при виконавчому комітеті Компаніївської селищної ради
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Компаніївського селищного голови
06 березня 2024 року № 60-р
ПОЛОЖЕННЯ
про топонімічну комісію при виконавчому комітеті
Компаніївської селищної ради
1. Топонімічна комісія при виконавчому комітеті Компаніївської селищної ради (надалі - Топонімічна комісія) є постійно діючим консультативно-дорадчим органом, створеним для підготовки фахових висновків, рекомендацій, пропозицій щодо найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території Компаніївської селищної територіальної громади.
2. Крім функцій, визначених пунктом 1 цього положення, до відання Топонімічної комісії належить попередній розгляд:
питань, пов'язаних з увічненням пам'яті видатних осіб, історичних подій, ювілейних та святкових дат на території селищної громади, та надання висновків і рекомендацій з цих питань;
питань, пов'язаних із символікою (герб, прапор тощо) Компаніївської селищної територіальної громади, та внесення пропозицій з цих питань;
інших питань за дорученням селищного голови, селищної ради та її виконавчого комітету, голови топонімічної комісії, що пов'язані з компетенцією Топонімічної комісії.
3. Персональний і кількісний склад Топонімічної комісії затверджується розпорядженням Компаніївського селищного голови. До її складу входять фахівці в галузі історії, краєзнавці, депутати селищної ради, представники громадськості та виконавчих органів Компаніївської селищної ради. У засіданнях комісії, за запрошенням голови комісії, можуть брати участь інші особи, які не включені до складу комісії та не мають права голосу.
4. Топонімічна комісія утворюється у складі голови, заступника голови, секретаря та членів Топонімічної комісії.
Голова Топонімічної комісії керує роботою Топонімічної комісії та головує на її засіданнях. У разі відсутності голови Топонімічної комісії засідання проводить заступник голови Топонімічної комісії.
На секретаря Топонімічної комісії покладені обов’язки ведення документації та інформаційне забезпечення роботи Топонімічної комісії. У разі відсутності секретаря комісії його обов’язки тимчасово виконує за дорученням інший член комісії.
5. Топонімічна комісія в своїй діяльності керується чинним законодавством України, зокрема, законами України «Про географічні назви», «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», «Про місцеве самоврядування в Україні».
6. Формою роботи Топонімічної комісії є засідання.
Засідання скликаються по мірі надходження питань.
Засідання вважається правомочним, якщо на ньому присутні більше половини членів Топонімічної комісії. За необхідності засідання комісії можуть відбуватися дистанційно (в режимі онлайн).
7. За результатами розгляду питань Топонімічна комісія приймає рішення, які носять рекомендаційний характер, і враховуються при прийнятті рішень селищною радою та її виконавчим комітетом, а також підприємствами, установами організаціями та жителями громади.
Рішення Топонімічної комісії вважається ухваленим, якщо за нього проголосували більше половини членів від її загального складу. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні. Голос відповідного старости враховується при проведенні голосування, що стосується населених пунктів, що входять до відповідного старостинського округу.
Рішення оформлюється протоколом засідання, який підписують голова (заступник голови) та секретар Топонімічної комісії.
8. З метою попереднього поглибленого вивчення окремих питань, віднесених до відання Топонімічної комісії, остання може утворювати робочі групи, залучати до своєї роботи експертів та спеціалістів, запитувати та отримувати необхідну інформацію, вивчати громадську думку.
___________________