Компаніївка

Про затвердження Програми діяльності у сфері екології на 2017 – 2020 роки

УКРАЇНА
КОМПАНІЇВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ

п′ятнадцятої сесії селищної ради
сьомого скликання
22 грудня 2016 року № 199

смт Компаніївка

Про затвердження Програми діяльності у сфері екології на 2017 – 2020 роки

Заслухавши інформацію селищного голови та керуючись, ст. 12 Земельного кодексу України, п. 21 ст. 23 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»;

С Е Л И Щ Н А Р А Д А
В И Р І Ш И Л А:

1. Затвердити Програму діяльності у сфері екології на території Компаніївської селищної ради, Компаніївського району Кіровоградської області на 2017 – 2020 роки.
2. Під час формування програм соціально – економічного розвитку на 2017 рік передбачити кошти на реалізацію заходів програми.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію Компаніївської селищної ради з аграрної політики, земельних відносин та природокористування.

Селищний голова О. Маслюков

ПРОГРАМА

діяльності у сфері екології на території
Компаніївської селищної ради
на 2017 – 2020 роки

Головне завдання полягає в тому, щоб за допомогою правових норм, фінансово-економічних важелів забезпечити проведення робіт по стабілізації екологічного стану, на території Компаніївської селищної ради, підвищити відповідальність усіх суб'єктів господарювання за раціональне використання навколишнього середовища, зробити їх матеріально і морально зацікавленими у проведенні заходів щодо поліпшення екологічного стану території.

Ефективне розв'язування проблем радикального поліпшення природокористування й охорони довкілля на нинішньому етапі неможливе без виваженої і послідовної політики у цій сфері, чітко організованого виконання намічених планів, програм та конкретних заходів, дійового контролю за ходом їх реалізації і цільовим використанням виділених бюджетних коштів. При цьому необхідно застосовувати гнучку систему як стимулюючих (фінансово-економічних), так і примусових (адміністративних) важелів та інструментів впливу на суб'єктів господарювання, від яких насамперед і залежить ефективне використання національного багатства – землі та довкілля.
Сучасний стан розвитку екології в області вимагає розробки прогнозів та програм стратегічного характеру.
Враховуючи вище викладене, селищною радою розроблена Програма розвитку у сфері екології на території Компаніївської селищної ради на 2017 - 2020 роки (далі Програма), яка базується на охоронній концепції реформування і вдосконалення екологічних відносин.
Основні напрямки Програми розроблені на підставі чинного законодавства України, положень указів Президента України, постанов Верховної Ради та Кабінету Міністрів України.

1. Характеристика Компаніївської селищної ради.
1.1 Розташування. Населення. Природнокліматичні умови.
Компаніївську селищну раду утворено 10 січня 1939 року. Центр - смт Компаніївка. Селищна рада розташована на Правобережжі Україні. Територія ради становить 13056,299 га . Селищна рада розташована в степовій зони України . Рада межує з Мар’ївською, Сасівською, Першотравенською, Полтавською, Софіївською, Голубієвицькою та Червоновершківською сільськими радами. Відстань від районного до обласного центру становить 33 км.
Населення ради становить біля 5 тис. чоловік. В раді 4 населені пункти, 1 селище, та 3 села.
Клімат району континентальний, помірно теплий, характерний для середньої широти України.
Клімат формується під дією континентальних повітряних потоків з Арктики та Азії.
Поверхня ради являє собою підвищену рівнину, в різній мірі розчленовану балками та сучасними формами ерозійних процесів. Вона має загальний нахил на південь. Характеризується широко і середньо хвилястим рельєфом, але й тут різко виділяються схили, з густою балково-яружною сіткою.
Природна степова рослинність зустрічається тільки на крутих схилах балок, але й тут вона дуже змінена в результаті інтенсивного випасання худоби.

2. Екологічна ситуація на території селищної ради.

Однією із проблем, яка потребувала негайного вирішення, був стан поводження з твердими побутовими відходами. Ця проблема була частково вирішена, на полігон ТПВ було виготовлено паспорт, залишається оформити земельну ділянку (для отримання свідоцтва на право власності на земельну ділянку).
В 2011 році було насипано дорогу з твердим покриттям до МВВ та розпочата робота по наданню послуг з вивезення ТПВ від населення, фактично охоплено 90% території, а зі сторони населення охоплення становить 50% населення, не всі установи, підприємства та організації заключили договора на вивіз ТПВ, ця робота продовжується і закінчиться тільки після 100 відсоткового охоплення. Місце ТПВ було обнесене несанкціонованими звалищами з усіх боків , була проведена робота по частковій лікваідації, в 2017 - 2020 роках планується закінчити цю роботу та висадати зелені насадження на місцях несанкціонованих звалищ. На протязі 2017 - 2020 років планується ліквідувани всі місця несанкціонованих звалищ сміття, на ці заходи щорічно будуть закладатися кошти з екологічного фонду.
В 2013 році прийняті в експлуатацію очисні споруди смт Компаніївка потужністю 50 м3/добу.
Щорічно з квітня місяця в селищі Компаніївка проводиться роботи з благоустрою в рамках якого працівники комунальних підприємств разом з жителями селища, працівниками установ, організацій, прибирають парки, сквери, очищають водні джерела, проводять ліквідацію не санкціонованих сміттезвалищ, висаджують зелені насадження.
Протягом 2014 – 2015 років у смт Компаніївка, завдяки впровадженню Проекту Українського Фонду соціальних інвестицій, який було профінансовано Урядом Німеччини та місцевою громадою, було реконструйовано водогін протяжністю 6,2 км., по вулицях Шевченка, Шкільна, Космонавтів, Вишнева, Паркова, Тополина, Спортивна. Під час проведення робіт, було повністю замінено стальні труби на ПХВ трубу підвищеного діаметру, влаштовані залізобетонні розподільчі колодязі із сучасною запірною арматурою, що дало можливість значно покращити якість питної води.
В 2016 році по вул. Перемоги (район Залісся) закінчилось будівництво нового водопроводу, був прокладений трубопровід довжиною 940 м. Також встановлені нові енергозберігаючі системи управління артезіанськими свердловинами, що дало можливість вивести з експлуатації водонапірну башту, яка перебувала в незадовільному стані.
Протягом 2016 року працівниками КП «Благоустрій смт Компаніївка» за підтримки депутатів селищної ради та жителів смт Компаніївка, проводиться ремонт колодязів громадського водопостачання таким чином було відремонтовано 12 колодязів в с. Лужок; Громадське; Живанівка та по вул. Шевченка; Лугова; Вишнева; Барахтія; Степова; пров. Сонячному в смт Компаніївка.

3. Основними проблемами, які потребують вирішення у сфері екології є:

- забруднення нітратами води з колодязів;
- стан експлуатації каналізаційної мережі, встановлення лічильника стоків;
- стан вивезення ТПВ від населення та ЗТ установ, підприємств, організацій;
- стан експлуатації полігона твердих побутових відходів на території селищної ради не відповідає вимогам чинного природоохоронного законодавства;
- озеленення території селищної ради.

3.1. Шляхи вирішення проблем

- продовження реконструкції водо мережі, встановлення сучасного обладнання та створення нової мережі водогону для збільшення кількості споживачів з мережі централізованого водопостачання;
- встановлення лічильника стоків води каналізаційної мережі;
- проведення роз'яснювальної роботи серед населення, керівників установ, підприємств та організацій по питання з укладанням договорів на вивіз та зберігання ТПВ;
- проведення озеленення території селищної ради;
- проведення роз'яснювальної роботи серед населення по створенню об'єднань співвласників багатоквартирних жилих будинків;
- посилення контролю з боку виконавчого комітету селищної ради, депутатів селищної ради по виконанню правил благоустрою селища та сіл на території селищної ради.
4. Фінансування заходів

Відповідно до діючого законодавства основним джерелом фінансового забезпечення заходів Програми здійснюєтеся за рахунок субвенцій та трансвертів з республіканського, обласного бюджетів та коштів, які надходять від підприємств та організацій в порядку відшкодування за забруднення навколишнього середовища та за рахунок установ, підприємств та організацій, населення згідно договорів на вивіз та зберігання ТПВ та коштів місцевого бюджету.
Тому єдиним джерелом фінансування стали кошти, які надходять від підприємств та організацій в порядку відшкодування забруднення навколишнього середовища.

4.1. Заходи виконання Програми діяльності у сфері екології на території
Компаніївської селищної ради на 2017 – 2020 роки:

1. Фінансування проектів будівництва нових мереж водопостачання по
вул. Садова, Набережна, Лугова, Степова;
2. Придбання насосів водопостачання;
3. Придбання дерев для озеленення селища;
4. Ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ, санітарне очищення селища, утримання і очищення цвинтаря;
5. Ремонт колодязів питного водопостачання загального користування;
6. Фінансування заходів зі встановлення лічильника стоків води каналізаційної мережі.

5. Механізм забезпечення реалізації програми

В програмі визначені основні напрями діяльності у сфері екології по Компаніївській селищній раді,
Програма має сприяти активізації процесу загального розвитку екологічних відносин в селищній раді, за допомогою яких можливо в найкоротші строки досягти зазначених цілей та докорінно поліпшити екологічну ситуацію . Ними слід вважати:
• розробку і реалізацію комплексу правових, нормативних, організаційних, економічних та техніко-технологічних заходів, спрямованих на запровадження екологобезпечних методів господарювання.
• створення системи ефективного та дійового контролю за екологічно грамотним поводженням громадян та керівників на території селищної ради
Фінансування Програми пропонуємо виконувати за рахунок коштів державного, місцевого бюджетів, які передбачені для цих цілей, а також за рахунок коштів, які надходять в порядку між бюджетних трансфертів та субвенцій.
Щорічний план основних заходів та необхідний обсяг фінансування щодо реалізації Програми затверджується розпорядженням Компаніївського селищного голови .

ОБСЯГИ

фінансування робіт по ремонту та відновленню водомережі на території

селищної ради на період до 2020 року (тис. грн.)

№ п/п Назва с/ради Загальна вартість робіт, тис. грн. 2017 2018 2019 2020  
 
1 Компаніївська 420,0 420,0        

ОБСЯГИ

фінансування робіт по озелененню території селища

на території селищної ради на період до 2020 року (тис. грн.)

№ п/п Назва с/ради Загальна вартість робіт, тис. грн. 2017 2018 2019 2020  
 
1 Компаніївська 120,0 3,0 3,0 3,0 3,0  

ОБСЯГИ

фінансування робіт по ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, санітарне очищення селища, утримання і очищення цвинтаря на території селищної ради на період до 2020 року (тис. грн.)

№ п/п Назва с/ради Загальна вартість робіт, тис. грн. 2017 2018 2019 2020  
 
1 Компаніївська 665,0 665,0        

ОБСЯГИ

витрат на проведення робіт по ремонту колодязів питного водопостачання загального користування на період до 2020 року (тис. грн.)

№ п/п Назва с/ради Загальна вартість, грн. 2017 2018 2019 2020
1 Компаніївська 80,0 20,00 20,00 20,00 20,00

ОБСЯГ

фінансування робіт по встановленню лічильника стоків мережі каналізації

на території селищної ради на період до 2020 року (тис. грн.)

№ п/п Назва с/ради Загальна вартість робіт, тис. грн. 2017 2018 2019 2020  
 
1 Компаніївська 120 - - - 120