Компаніївка
  • Головна
  • Компаніївське бюро правової допомоги
Переглядів: 230

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА щодо роботи виконаної відділом Компаніївське бюро правової допомоги Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за 2018 рік

Діяльність відділу «Компаніївське бюро правової допомоги» Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (надалі – Компаніївське БПД) щодо виконання Закону України «Про безоплатну правову допомогу» поширюється на територію Компаніївського району.
Компаніївське БПД є самостійним відділом Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги відповідно до Положення про Компаніївське бюро правової допомоги.
Компаніївське БПД знаходиться, відповідно до договору оренди укладеного з Компаніївською районною радою у приміщені загальною площею 93,55 м2, за адресою: смт. Компаніївка, вул. Паркова, 4.
В період з 2 січня по 28 грудня 2018 року відділом «Компаніївське бюро правової допомоги» організована та проводилася робота щодо виконання Закону України “Про безоплатну правову допомогу”.
В період з 2 січня по 28 грудня 2018 року фахівцями Компаніївського БПД зареєстровано 566 звернень, 537 особам було надано правову консультацію, 29 із них написали письмову заяву про надання БВПД.
В результаті розгляду письмових заяв про надання БВПД, було прийнято 28 рішень про надання БВПД та надано 12 доручень адвокатам та 16 накази штатним працівникам (представництво клієнта в суді або оформлення процесуальних документів). Видано 1 наказ про відмову в наданні БВПД.
Працівниками проводиться активна робота, щодо налагодження співпраці з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, закладами освіти та іншими установами.
З метою забезпечення спрощення доступу громадян до безоплатної правової допомоги, розширення можливостей надання їм як первинної, так і вторинної правової допомоги у цивільних та адміністративних справах, передбачено утворення та розвиток мережі дистанційних та мобільних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги для соціально вразливих категорій громадян, зокрема таких як: інваліди, люди похилого віку, люди з особливими потребами, ветерани війни, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, внутрішньо переміщені особи, а також для осіб, які проживають у віддалених населених пунктах. Так, протягом 2018 року відділом Компаніївське бюро правової допомоги здійснено 4 виїзди до мобільних пунктів та забезпечено діяльність 7 дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги, зокрема у Управлінні праці та соціального захисту населення Компаніївської РДА, Головному Управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, Компаніївському районному центрі зайнятості.
Крім того, в рамках правопросвітницького проекту «Я маю право» організовано та проведено заходи інформаційно-просвітницького характеру на правову тематику для школярів КЗ» Компаніївське навчально-виховне об’єднання», Компаніївської ЗОШ I-II ступенів.
Поширено інформаційні матеріали про систему БПД, зокрема розміщення закладах охорони здоров’я, приміщеннях органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організаціях і формуваннях, а також «вуличне інформування» Протягом 2018 року фахівці Компаніївського бюро правової допомоги Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, з метою підвищення правової обізнаності мешканців району та надання їм правових послуг, спрямованих на забезпечення реалізації та захисту прав і свобод людини систематично проводили вуличне інформування жителів району щодо роботи системи безоплатної правової допомоги. Разом із цим громадянам роздаються друковані матеріали, які містять інформацію щодо правових послуг, які надають бюро та центри правової допомоги, випадків відмов у наданні безоплатної вторинної правової допомоги та інших питань.
Бюро відповідно до покладених на нього завдань регулярно розповсюджує публікації в Інтернет виданнях про систему БПД у регіоні:
1) Про примусове зняття особи з місця реєстрації
2) Про порядок зміни прізвища дитини та зміну прізвища дитини після розірвання шлюбу
3) Що робити у випадку втрати трудової книжки?
4) Порядок отримання паспорта громадянина України нового зразка
5) Чи можуть прийняти дитину без щеплення в дитсадок чи школу
6) Адвокат з Кіровоградщини допомогла клієнтці відшкодувати матеріальну шкоду за затоплення квартири
7) Деякі правові аспекти добросусідства
8) Все що треба знати про розірвання шлюбу відповідно до законодавства України
9) Як нараховується заробітна плата військовослужбовцям
10) Новації у правилах перетину кордону дітьми та інших електронних виданнях.