Компаніївка
Переглядів: 1681

ВПЕВНЕНИМИ КРОКАМИ ДО РОЗБУДОВИ МОЛОДІЖНОЇ ПОЛІТИКИ КОМПАНІЇВСЬКОЇ ГРОМАДИ

3

24 січня у Компаніївській громаді відбулася презентація результатів дослідження щодо потреб молоді віком від 14 до 35 років. Дослідження проводила команда молодіжних працівників та працівниць у рамках домашнього завдання після базового тренінгу "Молодіжний працівник в ОТГ", що втілюється Міністерством культури, молоді та спорту України спільно з Програмою DOBRE, Державним інститутом сімейної та молодіжної політики, Програмою розвитку ООН в Україні. 1
У полі зору молодіжних працівників та працівниць - аналіз молодіжного паспорту громади (з'ясовували, що вже створено для розвитку молоді, який стан цільових програм, бюджетування тощо).
У презентації активну участь взяли представники органів місцевого самоврядування, освітянський актив Компаніївського НВО, представники учнівського парламенту та ініціативних груп, місцевих громадських організацій.
Модерували зустріч-презентацію Оксана Мальченко, тренерка програми "Молодіжний працівник", та Ірина Ткаченко, координаторка проекту «Голос громади у місцевому самоврядуванні» Програми DOBRE»

10
РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ

Олена Ващенко, кураторка команди молодіжних працівників презентувала результати опитування, участь у якому взяли 121 респондент. 1148,3% опитаних готові брати активну участь у розбудові та розвитку своєї громади. 35% готові, якщо їх покличуть. У сумі - більшість є активно орієнтована і небайдужа до розвитку громади.
Важливим було почути думку молоді щодо пріоритетних напрямів роботи з молоддю сьогодні. Отож у топі такі напрямки: популяризація здорового способу життя (16,1%), підтримка талановитої молоді (13.3%), розвиток молодіжної інфраструктури (11.6%), сприяння зайнятості та самозайнятості (11.3%).
На питання, чого молоді не вистачає, поширеними відповідями були такі: профорієнтаційних заходів та сприяння у працевлаштуванні (14.2%), консультування (психолога, юриста, соціального працівника тощо) (14.2%), роботи з вразливими категоріями молоді (14%), культурно-мистецьких заходів (10.9%) та неформальної освіти (9,2%).
Серед проблем для розвитку молоді, які найчастіше згадували респонденти, такі: відсутність сучасного молодіжного простору, неініціативність, залежність від інтернету та гаджетів, відсутність належної інфраструктури та місць для проведення змістовного дозвілля, неформального спілкування тощо.
"Цінність цього опитування - у можливості побачити реальний портрет нашої молоді. Крім того, що результати дають інформацію про проблеми, тут багато ідей, які молодь запропонувала", - говорить Олена Ващенко.
З результатами опитування можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/crRr14y

ВІД МОЛОДІЖНОЇ МАПИ ДО ТУРИСТИЧНОЇ

Цікавою для учасників стала онлайнова карта "Молодіжна інфраструктура Компаніївської громади". Її розробниці планують продовжити роботу над розширенням інформації та поглибленим аналізом всіх об'єктів, аби створити максимально повну картинку наявної бази для розвитку молоді.
А також у рубрикації було додано інформацію про рекреаційні зони громади, що може зробити карту цінною як для туристів, так і для місцевих жителів, молоді, яка може пропонувати цікаві проекти у цих локаціях.
З мапою можна ознайомитися з посиланням: https://cutt.ly/xrRrlGO (мапа буде розширена та доопрацьована).
Тепер команда учасників програми "Молодіжний працівник в ОТГ" за співпраці з селищною радою плануватиме, як просунути громаду по Дорожній карті розвитку молодіжної політики.
"Ми зацікавлені розвивати і молодіжну інфраструктуру, і вже багато чого зроблено у громаді для цього, окремі проекти на стадії реалізації. Нашій громаді дуже потрібна Молодіжна рада, яка зможе доносити запити всієї молоді", - наголосила Лариса Снєсарь, провідний спеціаліст сектору економічного розвитку, торгівлі та інвестицій виконавчого комітету Компаніївської селищної ради.
Секретар Компаніївської селищної об'єднаної територіальної громади Панасюк Юрій зазначив, що зустріч була корисною і конструктивною, адже були цікаві ідеї від учнівської молоді, ґрунтовне дослідження та аналіз молодіжної інфраструктури, і з цими напрацюваннями можна працювати далі.
Частина 1. Відеозапис презентації https://cutt.ly/nrRq5wG
Частина 2. Відеозапис обговорення дорожньої карти розвитку молодіжної політики в ОТГ https://cutt.ly/9rRweJi
Дослідження відбувалось за підтримки команди проєкту "Голос громади у місцевому самоврядуванні", що втілюється громадською спілкою «Громадські Ініціативи України» та Агенцією сталого розвитку "Хмарочос" за підтримки Програми USAID DOBRE.
#moloddobre #youthworkerdobre #DOBRE #ГІУ