Компаніївка
Переглядів: 4737

Електронні петиції

 ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ   офіційне інтернет-представництво Президента України

DEM  Місцеві петиції

 

 

Шановні жителі Компаніївської громади!

Доводимо до вашого відома, що в Компаніївській селищній раді діє велика кількість інструментів громадської участі, за допомогою яких ви можете активно брати участь у житті своєї громади, вирішенні актуальних питань, проблем, які турбують вас, вашу вулицю, ваш населений пункт. Одним з таких інструментів громадської участі є Електронні петиції.
Електронна петиція – колективне електронне звернення (ініціатива), розміщене на веб-сайті Компаніївської селищної ради для голосування громадян, яке за умови набрання необхідної кількості голосів (75 голосів), обов’язкове до розгляду на найближчому засіданні сесії Компаніївської селищної ради. Сьогодні подати петицію може кожен мешканець громади.

Детальніше про порядок подання та розгляд електронних петицій можна ознайомитися в рішенні сесії селищної ради згідно затвердженого Порядку розгляду електронної петиції, адресованої Компаніївській селищній раді нижче.


УКРАЇНА
КОМПАНІЇВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

дванадцятої сесії селищної ради
восьмого скликання

від 17 липня 2018 року №230

смт Компаніївка

Про створення на офіційному веб-сайті
Компаніївської селищної ради розділу
«Електронні петиції» та затвердження
Порядку розгляду електронних петицій

Відповідно до частини 8 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 231 Закону України «Про звернення громадян», у зв’язку з розглядом електронної петиції, автором якої є Сінченко Олена Миколаївна та з метою реалізації гарантованого державою права та здатності територіальної громади (жителів селища) самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції та Законів України,

селищна рада
ВИРІШИЛА:

1. Створити розділ «Електронні петиції» на офіційному веб-сайті Компаніївської селищної ради www.kompanievska-selrada.gov.ua.
2. Затвердити Порядок розгляду електронної петиції, адресованої Компаніївській селищній раді.
3. Контроль виконання рішення покласти на секретаря селищної ради Панасюка Ю.І.

 

Селищний голова О.Маслюков


ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням селищної ради
від 17 липня 2018 року №230

ПОРЯДОК

розгляду електронної петиції, адресованої Компаніївській селищній раді

1. Порядок розгляду електронної петиції (далі - Порядок) розроблено з метою забезпечення виконання Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про звернення громадян».
2. Електронна петиція – це особлива форма колективного звернення громадян до Компаніївської селищної ради (далі – Петиція), яка подається через офіційний веб-сайт селищної ради, розглядається відповідно до статті 231 Закону України «Про звернення громадян» та цього Порядку.
3. Громадяни (мешканці селища) можуть звертатися з Петиціями до Компаніївської селищної ради з урахуванням її компетенції, визначеної Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими законодавчими та нормативно-правовими актами України.
4. В Петиції має бути викладено суть звернення, зазначено прізвище, ім'я, по батькові, адресу електронної пошти автора (ініціатора) електронної петиції та надання згоди на обробку своїх персональних даних.
5. Розміщена Петиція до її оприлюднення для збору підписів перевіряється адміністратором сайту на відповідність вимогам, встановленим законодавством та цим Порядком.
6. Петиція не може бути оприлюднена, якщо її суть не відповідає повноваженням селищної ради, або спонукає до перевищення її повноважень. Петиція не повинна містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини, інформацію, яка принижує честь і гідність, права та законні інтереси осіб, матеріали та вислови, які становлять загрозу національним інтересам і національній безпеці України, матеріали та вислови порнографічного, еротичного або сексуального характеру, матеріали та вислови, які містять передвиборчу агітацію, рекламу товарів, робіт та послуг.
7. Не оприлюднюється та не розглядається Петиція, яка містить нецензурну лексику та лайливі вислови, про що у дводенний строк від дня її надходження повідомляється автору (ініціатору) Петиції.
8. Петиція, яка відповідає встановленим вимогам, оприлюднюється на офіційному веб-сайті селищної ради адміністратором сайту протягом двох робочих днів із дня розміщення Петиції. У разі невідповідності електронної петиції встановленим вимогам оприлюднення такої петиції не здійснюється, про що повідомляється автору (ініціатору) не пізніше строку, встановленого для оприлюднення.
9. Дата оприлюднення Петиції на офіційному веб-сайті селищної ради є датою початку збору підписів на її підтримку.
10. Повторні та однакові за змістом петиції, збір підписів за підтримку яких вже триває, не оприлюднюються.
11. Петиція, адресована селищній раді, розглядається за умови збору на її підтримку не менш як 75 підписів громадян протягом 60 календарних днів з дня оприлюднення петиції.
12. Петиція, яка в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, після завершення строку збору підписів на її підтримку розглядається як колективне звернення громадян відповідно до Закону України «Про звернення громадян» про, що повідомляється автору (ініціатору) петиції.
13. Інформація про початок розгляду Петиції, яка в установлений строк набрала необхідну кількість голосів на її підтримку, оприлюднюється на офіційному веб-сайті селищної ради адміністратором сайту не пізніш як через три робочі дні після завершення строку, встановленого для збору підписів на підтримку петиції, а у разі отримання Петиції від громадського об’єднання - не пізніше як через два робочі дні після отримання такої петиції та із урахуванням вимог п. 4 даного Порядку передається для реєстрації і подальшого розгляду виконавчими органами селищної ради у відповідності до Регламенту та Інструкції з діловодства у виконавчому комітеті, виконавчих органів селищної ради.
14. Розгляд Петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.
15. Якщо вирішення питань піднятих у тексті Петиції вимагають скликання сесії селищної ради або розгляду на засіданні виконавчого комітету селищної ради - проект рішення щодо розгляду відповідної Петиції готується виконавчим органом селищної ради (відповідальним виконавцем). У такому разі строк розгляду електронної петиції продовжується на строк, необхідний для проведення відповідних засідань.
16. Розгляд Петиції здійснюється на найближчому пленарному засіданні селищної ради або виконавчого комітету селищної ради, шляхом прийняття рішення, у порядку, визначеному чинним законодавством, регламентами селищної ради або виконавчого комітету селищної ради.
17. На засідання виконавчого комітету або сесію селищної ради, де буде розглядатись Петиція, може бути запрошений автор (ініціатор). За бажанням, автор (ініціатор) Петиції може зробити виступ щодо питань, піднятих у тексті Петиції.
18. Після розгляду Петиції на засіданні виконавчого комітету селищної ради або сесії селищної ради у термін, що не перевищує десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду, на офіційному веб-сайті селищної ради оприлюднюється оголошення щодо підтримки або не підтримки Петиції.
19. Відповідь на Петицію, підготовлену виконавчим органом селищної ради (відповідальним виконавцем), не пізніше наступного робочого дня після закінчення її розгляду оприлюднюється на офіційному веб-сайті селищної ради та надсилається у письмовому вигляді та/або на електронну адресу автору (ініціатору) Петиції та громадському об’єднанню, яке здійснювало збір підписів на підтримку Петиції.
20. У відповіді на Петицію повідомляється про результати розгляду порушених у ній питань із відповідним обґрунтуванням.
21. Інформація про кількість підписів, одержаних на підтримку електронної петиції, та строки їх збору зберігається протягом не менше трьох років.