Компаніївка
Переглядів: 382

Просимо бути обережними та не виходити на тонкий лід!

23 01 17Питання безпеки на льоду – на часі, адже саме в цей період є ризик виникнення можливих надзвичайних ситуацій на водоймах. Взимку, з появою льодового покриву на водоймах любителі риболовлі масово вирушають на річки, ставки. Проте часом громадяни нехтують правилами безпеки і вважають, що якщо лід є міцним, то нещасних випадків не виникне. Але навіть у морозну погоду існує небезпека опинитися у воді або на відірваній крижині. Так, ледь не загинув, провалившись під кригу минулих вихідних, житель Компаніївки. На щастя, врятував чоловіка житель селища Леонід Бондаренко. «Їхавши, помітив купку людей, які стояли на березі ставу. Зрозумів, що там щось сталося. Побачив, як в ставку борсається чоловік, який провалився під лід, до нього було близько 20 м. Люди не могли ближче підійти, бо лід був дуже тонкий, вони повідомили мені, що вже викликали рятувальників ДСНС, але рахунок йшов на хвилини. Тоді я швидко дістав із машини мотузку і поспішив на допомогу. Оскільки у чоловіка віднялася від холоду одна рука та пальці рук і ніг, це ускладнювало ситуацію. Після декількох спроб мені таки вдалося докинути мотузку потерпілому, він намотав її на одну руку, так я витягнув чоловіка на беріг. Потім вже приїхала служба ДСНС та надала потерпілому першу допомогу.» - згадує Леонід. Невідомо, чим би закінчилася ця подія, якби не герой-рятувальник. Загалом людина перебувала в льодяній воді близько 15 хв. Депутатський корпус селищної ради та голова Компаніївської ОТГ Маслюков О.А висловлюють слова подяки Леоніду Бондаренку за проявлену рішучість і сміливість в наданні допомоги земляку.

23 01 17 01Закликаємо населення бути обережними та дотримуватись правил поведінки на водоймах, а саме:
Перш ніж ступити на лід
Як що Ви все ж таки зважились піти на кригу, то в першу чергу, визначите товщину льодового покриву. Безпечним є лід товщиною 5-7 см - для однієї людини; більше 20 см - для групових ігор і катання на ковзанах.
Там, де є примерзлі гілки, трава чи інші предмети, лід завжди тонший та крихкіший. Особливо, небезпечно ходити на кризі там, де є швидка течія, у місцях де впадає річка, скидаються каналізаційні чи промислові води.
Якщо під Вами затріщав лід і з'явилися тріщини, не лякайтесь і не біжіть від небезпеки, тут потрібна обережність і неквапливість в рухах. Плавно лягайте на кригу і відкочуйтесь в безпечне місце.
Дії при наданні допомоги іншим
Допомагаючи постраждалому, неможна йти, слід повзти, розвівши руки в боки. При можливості подайте потерпілому предмет, за який він зможе ухопитися - це може бути власний одяг, жердина чи гілка. Підповзати надто близько до потерпілого, теж не варто, щоб не потрапити у воду. Кидати зв'язані пояси чи шарфи потерпілому можна лише з безпечної відстані 3-4 м до нього. Слід діяти рішуче, бо людина в холодній воді швидко переохолоджується. Попросіть потерпілого працювати ногами - так буде легше витягнути його з ополонки. Не дозволяйте йому підійматись на ноги, нехай він повзе вслід за Вами до берега.
Знаходячись в безпечному місці на березі, викличте «швидку медичну допомогу», при можливості надайте першу допомогу, необхідну при охолодженні організму.
Шановні громадяни! Дотримуйтесь правил безпеки на кризі. Не дозволяйте дітям самим бавитися на річках, озерах. Бережіть своє життя і в разі нещасного випадку негайно телефонуйте за номером «101».